Žibintų poliravimas

Žibintų poliravimas

Automobilių žibintai – viena svarbiausių automobilio dalių, garantuojančių gerą matomumą kelyje ir užtikrinančių keleivių saugumą. Laikui bėgant žibintai gali tapti matiniai ar pagelsti. Kartais tam įtakos turi ir netinkama automobilio žibintų priežiūra. Kelyje tampate ne tokie matomi, suprastėja ir Jūsų matomumas, todėl galimos nelaimės kelyje. Kad taip nenutiktų, būtina pasirūpinti viena svarbiausių automobilių dalių, ir tam bene geriausiai padeda žibintų poliravimas!

Aplinkos veiksniai automobilio žibintus ne tik paverčia matiniais, bet ir subraižo jų paviršių. Paviršius gali pradėti sluoksniuotis ir geltonuoti. Dėl šių priežasčių sumažėja šviesos pralaidumas, šviesos spindulys išsikraipo, todėl žibintai nebeatlieka savo pagrindinės funkcijos – paversti kelią gerai apšviestu bei būti matomam kitiems vairuotojams.

Klysta tie asmenys, kurie mano, kad automobilių žibintai nėra tokie svarbūs, tačiau norint praeiti techninę apžiūrą, būtina, kad žibintai būtų “tvarkingi”. Net jei žibintai nėra pažeisti, o tiesiog matiniai, praradę blizgesį, Jums gali nepavykti pereiti techninės apžiūros. Tiesiog žibinų poliravimas.

Farų poliravimas užtikrina, kad žibintai atliks pagrindinę savo funkciją, sumažins avarijų tikimybę ir užtikrins keleivių saugumą. Žibintų stiklai paprastai būna pagaminti iš stiklo arba plastiko. Pastarasis paskutiniu metu tapo daug populiaresniu dėl žemesnės kainos, tačiau reikėtų žinoti, kad nesvarbu, iš kokios medžiagos pagaminti žibintai, būtina juos tinkamai prižiūrėti. Plastikas yra gana minkšta medžiaga, todėl ją labai paprasta pažeisti. Dažniausiai paviršių pažeidžia UV spinduliai, druskos, akmenukai ir kt.

Ką daryti, jei žibintai prarado blizgesį ar susibraižė?

Kai pastebite, kad automobilio žibintai yra matiniai, galimos dvi išeitys: paviršiaus lakavimas arba žibintų poliravimas. Pastaroji procedūra, be abejo, atliekama greičiau, yra paprastesnė, ir, žinoma, kainuoja mažiau. Poliruojant išlyginamas žibinto paviršius bei atkuriamas šviesos pralaidumas, todėl žibintai tampa tarsi nauji.

Lempų poliravimas užtikrina, kad žibintai vėl atliks pagrindinę funkciją ir garantuoja, kad tai netaps kliūtimi pereiti techninę apžiūrą.

Žibintų poliravimas gana paprasta procedūra, tačiau automobilių savininkai dažniausiai tuo susirūpina tik tuomet, kaip nepavyksta praeiti technikinės apžiūros. Dažniausia priežastis, kodėl vairuotojai neprisiruošia laiku nupoliruoti žibintų – laiko stoka, tačiau pagalvokite: ar daugiau laiko atima nuvažiuoti į servisą atlikti paprastą procedūrą ar pakartotinai bandyti praeiti techninę apžiūrą, po to, kai sutvarkote visus automobilio trūkumus? Be to, nereikėtų pamiršti, kad saugumas – neįkainojamas.

Vienos iš svarbiausių automobilio dalių — žibintai. Nuo kenksmingų faktorių žiemiškuose keliuose, nuo druskos, nuo daugybės apsilankymų plovyklose, įvairių cheminių medžiagų žibintų stiklai tampa matiniai, „pageltę“. Plastiko paviršiui turi įtakos temperatūrų kaita, jis greičiau subraižomas ir išdaužomas akmenukų. Plastikas ima sluoksniuotis, geltonuoti ir mažina šviesos pralaidumą, išsikraipo šviesos spindulys. Tada techninės apžiūros centre sunkiau praeiti techninę apžiūrą. O dar svarbiau — tamsiu paros metu prastas kelio apšvietimas labai padidina avarijos tikimybę. Poliruojant žibintą naujausiomis atitinkamos paskirties medžiagomis yra išlyginamas jo paviršius ir atstatomas šviesos pralaidumas, taigi naudoti automobilį darosi saugiau.